Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۶ دی ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۰۴
کد مطلب : 3569
 

خلیلیان در جمع خبرنگاران:
تولید مرغ 20 درصد افزایش می‌یابد
وزیر جهادکشاورزی افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر را ناشی از تاخیر در اجرای بخشنامه دولت در حمایت از تولیدکنندگان دانست و گفت: با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تولید مرغ 20 درصد افزایش یافته و قیمت مرغ کاهش می‌یابد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
تولید مرغ 20 درصد افزایش می‌یابد
به گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان امروز در حاشیه برنامه رونمایی از دستاوردهای بخش کشاورزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یافته های محققین به بخش کشاورزی برای اجرای بهتر هدفمندی یارانه ها کمک می کند، گفت: دولت تصمیم گرفته است سامانه های آبیاری تحت فشار را در مزارع مستقر کند و درعین حال، با احداث شبکه های زهکشی و پوشش مناسب برای شبکه های انتقال آب بهره وری آب را افزایش دهد.

وی افزود: طراحی هدفمندی یارانه ها به‌صورتی است که افزایش قیمتی را در بخش کشاورزی نداشته باشیم زیرا در ماه اول هزینه های مربوط به حامل های انرژی به تولید کنندگان پرداخت می شود.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: پیش بینی می شود با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها هزینه تولید در بخش کشاورزی از طریق افزایش بهره وری کاهش پیدا کند و محصولات کیفی و مناسب در کشور تولید شود که علاوه بر تامین نیاز داخلی، توسعه صادرات هم ایجاد شود.

وی در خصوص افزایش اخیر قیمت مرغ در بازار که ناشی از افزایش نرخ گازوئیل بوده است گفت: افزایش قیمت مرغ بسیار جزیی بوده که آن هم به دلیل مشکلات حمل و نقل در شروع اجرای طرح قانون هدفمندی یارانه ‌ها است.

خلیلیان افزود: با جوجه‌ریزی مناسبی که انجام می‌شود و حمایت‌هایی که از تولید کنندگان این بخش در نظر گرفته شده ،قیمت جوجه پایین آمده و انگیزه برای تولید افزایش یافته است و پیش بینی می شود که با افزایش 20 درصدی تولید مرغ، قیمت این محصول کاهش یابد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: همچنین توزیع جو یارانه‌ای، گندم یارانه‌ای و گازوئیل ارزان برای کشاورزان را در نظر گرفته می شود تا دغدغه‌ای در تولید نداشته باشند.

وی تصریح کرد: توزیع جو یارانه ای 290 تومانی از این هفته شروع شده است و گندم نیز باید از وزارت بازرگانی تحویل گرفته شود که مقدمات تحویل گندم در حال انجام است.