Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۹
کد مطلب : 9742
 

قیمت مرغ همچنان رو به کاهش/ ضعف خرید شرکت پشتیبانی امور دام علت متضرر شدن مرغداران
رییس اتحادیه ماهی و پرنده با بیان اینکه قیمت مرغ همچنان روال کاهشی خود را دارد، گفت: به دلیل کاهش تقاضا و عرضه زیاد همچنان قیمت مرغ روند کاهشی داشته و هم اکنون به 5600 تومان رسیده که امیدواریم در آینده به قیمت مناسب برسد.
مرجع : خبرگزاری میزان
 
قیمت مرغ همچنان رو به کاهش/ ضعف خرید شرکت پشتیبانی امور دام علت متضرر شدن مرغداران
مهدی یوسف خانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی میزان با بیان اینکه قیمت نرمال مرغ باید به 7 هزار تومان برسد، افزود: هزینه تولید برای مرغداران در حال افزایش است و اگر قیمت روند کاهشی داشته باشد این قشر بسیار متضرر خواهند شد.

وی ادامه داد: تا زمان تعطیلات نوروز به دلیل تقاضای زیاد، میزان خرید افزایش یافت و قیمت‌ها تا 8 هزار تومان هم رسید اما با کاهش تقاضا قیمت‌ها روز به روز در حال کاهش است.

یوسف خانی با گلایه از وضعیت خرید ضعیف شرکت پشتیبانی امور دام، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام متاسفانه در خرید مرغ از مرغداران ضعیف عمل می‌کند و این باعث متضرر شدن این قشر شده است.

رییس اتحادیه فروشندگان ماهی و پرنده در خصوص وضعیت قیمت ماهی نیز گفت: قیمت ماهی نیز روند کاهشی داشته و به دلیل فرارسیدن فصل گرما میزان خرید نیز کاهش می‌یابد.

یوسف خانی در خصوص ماهی تیلا پیا گفت: تیلا پیا از ماهی های وارداتی زیر نظر وزارت بهداشت است که در حال حاضر هر کیلو 25 هزار تومان به صورت فیله و بدون استخوان توزیع می شود.

وی افزود: این ماهی هیچ ضرری نداشته و با مجوز وزارت بهداشت از کشور چین وارد می شود.