Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۴
کد مطلب : 9831
 

پیش‌بینی برای نیاز 15 تن گوشت مرغ و قرمز در ماه رمضان در فردوس
دبیر کمیسیون تنظیم بازار و رئیس جهادکشاورزی فردوس گفت: پیش‌بینی می‌شود در ماه مبارک رمضان به 10 تن گوشت مرغ و پنج تن گوشت قرمز در طرح تنظیم بازار این شهرستان نیاز باشد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
پیش‌بینی برای نیاز 15 تن گوشت مرغ و قرمز در ماه رمضان در فردوس
علیرضا مهمیز در کمیسیون تنظیم بازار فردوس اظهار داشت: در یک‌سال گذشته موضوع تنظیم بازار به وزارت جهادکشاورزی و به تبع آن به ادارات جهادکشاورزی در شهرستان‌ها محول شده که این اداره آمادگی دارد مواد پروتئینی مورد نیاز شهرستان را تا حد توان تامین کند.

وی افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت مرغ 5 هزار و 500 تومان و هر کیلو گوشت قرمز برزیلی 21 هزار و 200 تومان برای عاملان فروش اعلام شده که پس از قیمت‌گذاری در مرکز استان، قیمت واحدی برای عرضه به مصرف‌کنندگان در سایر شهرستان‌ها اعلام می‌شود.

دبیر کمیسیون تنظیم بازار و رئیس جهادکشاورزی فردوس تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در مرحله نخست اجرای طرح تنظیم بازار به 10 تن گوشت مرغ و پنج تن گوشت قرمز برزیلی نیاز باشد که در صورت اعلام نیاز بیشتر از سوی عاملان فروش، این میزان افزایش می‌یابد.

مهمیز یادآور شد: بر اساس همکاری اصناف در سال‌های گذشته، امسال نیز تعداد 11 عامل فروش به اداره جهادکشاورزی فردوس معرفی شده‌‌اند که در صورت توافق این تعداد از اصناف، کالاهای طرح تنظیم بازار را با قیمت مصوب در ماه مبارک رمضان عرضه می‌کنند.

اجرای طرح تنظیم بازار با 11 عامل فروش در فردوس
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فردوس نیز عامل تعیین‌کننده در موضوع میزان نیاز در طرح تنظیم بازار را تفاوت قیمت کالاها در طرح و در بازار آزاد عنوان کرد و گفت: در حال حاضر به دلیل رکود حاکم بر بازار، ثبات نسبی قیمت‌ در بازار وجود دارد ولی در آستانه ماه مبارک رمضان، ممکن است برخی افراد سودجو بخواهند کالاهای موردنیاز مردم را کمتر عرضه کنند.

احمد نعیمی افزود: سال گذشته تعداد 11 عامل فروش در اجرای طرح تنظیم بازار با اداره صنعت و معدن همکاری داشتند که در سال جاری نیز این تعداد به اداره جهادکشاورزی معرفی و به احتمال قوی در اجرای طرح همکاری می‌کنند.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار فردوس نیز با تاکید بر اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان باید پیش‌بینی‌های لازم برای عرضه کالاهای مورد نیاز مردم انجام شود، تصریح کرد: مردم نباید در ماه مبارک رمضان دغدغه‌ای برای خرید مایحتاج خود داشته باشند.

یاسر ضامن یادآور شد: مرغ، گوشت، برنج و روغن از مایحتاج ضروری مردم است که باید علاوه بر عرضه به اندازه نیاز شهرستان، با قیمت مناسبی نیز توزیع شود.

در این جلسه مقرر شد تا پیش‌بینی نیاز شهرستان به گوشت قرمز و گوشت مرغ به مرکز استان اعلام و اتحادیه قنادان نیز تا قبل از ماه مبارک رمضان قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه را مشخص و اعلام کند.