تولید بیش از ۳۲ هزار تن گوشت مرغ درکشتارگاه‌های طیور خراسان رضوی

سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان , 31 تير 1396 ساعت 21:37

بیش از ۳۲ هزار تن گوشت مرغ درکشتارگاه‌های طیور خراسان رضوی تولید شده است.


جعفر عطارباشی رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جاری، کارشناسان دامپزشکی مستقر در این کشتارگاه‌های طیور استان از ورود ۱۵۰ تن گوشت حاصل از طیور که غیرقابل مصرف بوده جلوگیری و نسبت به معدوم نمودن این مقدار، اقدام لازم را انجام داده اند.

وی طیور کشتار شده در کشتارگاه‌های استان را طی مدت یادشده، بیش از ۱۹ میلیون قطعه دانست و افزود: تمامی ۱۶ کشتارگاه طیور استان، صنعتی بوده و دامپزشکان و دیگر رده‌های دامپزشکی به عنوان تیم نظارت فنی- بهداشتی بر مراحل مختلف استحصال گوشت طیور، از ذبح تا بسته بندی آن نظارت کامل و همه جانبه را دارند.

رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: در هنگام خرید این محصولات، بایستی دقت شود بر روی بسته بندی، نوع محصول، تاریخ تولید و تاریخ انقضاء درج شده باشد.

شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد تخلف در مراکز تهیه، تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی، مراتب را در مشهد، با شماره تلفن‌های ۳۷۲۵۰۰۲۵ و ۳۷۲۵۰۰۳۵ (شبکه دامپزشکی مشهد)، ۱۵۱۲ (پیامگیر اداره کل)، سامانه پیامک اداره کل به شماره ۳۰۰۰۰۱۵۱۲ و در شهرستان‌ها با شبکه دامپزشکی شهرستان در میان گذارند.


کد مطلب: 11350

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcjytev.uqevizsffu.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net