افزایش قیمت مرغ گرم در زنجان/ کاهش مصرف مرغ در استان

خبرگزاری فارس , 23 خرداد 1395 ساعت 19:10

رئیس اتحادیه‏ مرغ، تخم‌مرغ و ماهی فروشان زنجان از افزایش قیمت مرغ گرم در زنجان وکاهش مصرف آن در استان خبر داد.


سید ناصر رمضانلو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در پی روند نوسانی قمیت مرغ طی روزهای گذشته، قیمت آن نیز در هفته گذشته افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه امروز قیمت مرغ گرم به 6 هزار و 650 تومان رسیده است، اضافه کرد: این قیمت در مقایسه با اواخر هفته گذشته 400 تومان افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه‏ مرغ، تخم‌مرغ و ماهی فروشان زنجان با بیان اینکه طی هفته‌های گذشته میزان توزیع مرغ گرم در زنجان 13 تا 14 تن بود، گفت: در نتیجه افزایش قیمت میزان توزیع نیز نصف و تقریباً به هشت تن رسیده است.

رمضانلو با اشاره به اینکه برای تعدیل قیمت بازار دو تن مرغ منجمد به بازار تزریق شد، اضافه کرد: با روند افزایشی که قیمت مرغ داشته پیش‌بینی می‌شود، طی روزهای آینده میزان توزیع مرغ منجمد بیشتر شده و از دو تن به چهار تا پنج تن برسد.

رئیس اتحادیه‏ مرغ، تخم‌مرغ و ماهی فروشان زنجان در ادامه با اشاره به روند افزایشی قیمت تخم‎مرغ در زنجان افزود: از هفته گذشته تاکنون قیمت تخم‌مرغ روند افزایشی در زنجان داشته و به از 4 هزار تومان در هر کیلو به 4 هزار و 800 تومان رسیده است.

وی با اشاره به نوسانات قیمت مرغ و تخم‌مرغ در زنجان از چند ماه قبل اضافه کرد: عدم تناسب بین عرضه و تقاضا یکی از دلایلی است که موجب افزایش و کاهش قیمت می‌شود.


کد مطلب: 10784

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcjxaev.uqeyozsffu.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net