به خاطر قلبتان روزی یک تخم مرغ بخورید

سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان , 15 ارديبهشت 1395 ساعت 15:29

تخم مرغ سرشار از مواد پروتئینی و معدنی است و تحقیقات جدید خوردن به اندازه آن را حتی به سالمندان توصیه می‌کند.


پژوهشگران به افراد اطمینان خاطر می‌دهند خوردن یک عدد تخم مرغ در روز باعث آسیب به قلب و افزایش سطح کلسترول بد خون نمی‌شود.
به گفته محققان کلسترول موجود در تخم مرغ باعث افزایش خطر حمله قلبی در افراد نمی‌شود، هر چند برخی افراد به صورت ژنتیکی به کلسترول حساسیت دارند.
تخم مرغ غنی از پروتئین بودهو یک ماده خوراکی بسیار ضروری برای حفظ سلامت بدن محسوب می‌شود. پژوهشگران در تحقیقات جدید خود رژیم غذایی حاوی کلسترول را عامل ایجاد بیماری‌های قلبی نمی دانند. این یافته‌ها حاصل تحقیقات پزشکان در یک طرح21 ساله روی 230 مرد دچار به سکته قلبی است.
پژوهشگران عواملی چون استرس، فاکتورهای ژنتیکی، اضطراب، استعمال دخانیات، عدم تحرک و فعالیت فیزیکی و بروز برخی بیماری‌های ویروسی را از جمله دلایل بروز بیماری‌های قلبی- عروقی در افراد دانسته‌اند.
بر این اساس پزشکان به افراد توصیه می‌کنند با نظارت پزشک متخصص برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن می‌توانند در کنار گوشت از تخم مرغ نیز استفاده کنند. در عین حال پژوهشگران استفاده از تخم مرغ به صورت پخته و یا سرخ شده با مقدار بسیار کم روغن با ترانس پایین را برای حفظ سلامت بدن و بدست آوردن بیشترین ارزش تغذیه ای تخم مرغ توصیه می‌کنند.


کد مطلب: 10602

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcirqaz.t1auu2bcct.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net