صفری:

نهاده های کشاورزی فرسوده در قزوین جمع آوری می شود

خبرگزاری مهر , 8 دی 1389 ساعت 10:57

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در راستای کاهش مصرف سوخت در بخش کشاورزی دو هزار و 400 دستگاه تراکتور و نهاده کشاورزی جدید با دستگاههای فرسوده جایگزین می شود.


به گزارش خبرنگار مهر در قزوین به منظور هماهنگی و تبادل نظر مدیران دستگاههای اجرایی با خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان ظهر سه شنبه جلسه ای در اداره کل امور دارایی و امور اقتصادی استان قزوین تشکیل شد.
در این جلسه که روسا و مدیران کل ادارات مختلف استان از جمله امور اقتصادی و دارایی، سازمان بازرگانی، جهاد کشاورزی، شرکت گاز، توزیع نیروی برق، شرکت پخش فرآورده های نفتی، تعزیرات حکومتی و صنایع و معادن حضور داشتند محمدعلی قاسمی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین از همراهی و همکاری خوب مردم استان با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در استان تقدیر کرد و گفت: شاید کسی تصور و پیش بینی نمی کرد که در اجرای این کار بزرگ ملی مردم این گونه مشارکت کنند که امیدواریم با تداوم این روند نتایج ارزشمند این کار در جامعه زودتر از موعد در جامعه نمایان شود.

وی افزود: رسانه ها در اطلاع رسانی درست و اصولی و روشن کردن اذهان عمومی بسیار تعیین کننده هستند لذا از آنها انتظار داریم با جدی گرفتن جایگاه خود در ادامه کار دولت و مسئولان را در روند اجرا کمک کنند.

محمدرضا صفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از اجرای طرحهای صرفه جویی در بخش کشاورزی گزارشی ارائه کرد و اظهارداشت: به منظور هماهنگی مطلوب در اجرای این قانون برنامه هایی در بخش کشاورزی تدوین و اجرا می شود که اصلاح ساختار تولید برای افزایش کیفی و کمی محصولات کشاورزی از جمله آنهاست.

وی افزود: اصلاح ساختار مصرف سوخت در مرغداری ها و دامداری ها با ارئه تسهیلات کم بهره ، تامین تلیسه دام در واحدها ، حفاظت از آب و خاک، گسترش سیستم آبیاری نوین و کشاورزی حفاظتی از طرحهای خوبی است که در بخش کشاورزی اجرا شده و نتایج ارزمشندی داشته است.

صفری گفت:به منظور از رده خارج کردن تجهیزات فرسوده در بخش کشاورزی دو هزار و 400 دستگاه تراکتور و نهاده های مختلف کشاورزی در طول پنج سال در بین بهره برداران توزیع خواهد شد که به کاهش مصرف سوخت و افزایش کیفی کار کمک خواهد کرد.

این مسئول توزیع یک میلیون تن گندم دامی با قیمت یک هزار و 700 ریال، جو با قیمت دو هزار و 900 ریال و 150 میلیون لیتر گازوئیل با قیمت 165 ریال در سراسر کشور را از طرح های حمایتی دولت در این بخش ذکر کرد و گفت: با توافق انجام شده با شرکت نفت مقرر شده است تا سوخت دامداریها و مرغداریها به صورت سه ماهه در اختیار افراد قرار گیرد تا با مشکلی مواجه نشوند.

محمد باقر آقا علیخانی رئیس سازمان صنایع و معادن استان قزوین هم در این نشست تصریح کرد: قانون هدفمند کردن یارانه ها با هدف تغییر در مدیریت کشور و تحول در فرهنگ مصرف مردم کار بزرگی است که باید با همکاری همه مردم و مسئولان
اجرا شود.

وی افزود: خوشبختانه مردم پذیرفته اند که اجرای این قانون علیرغم سختی و مشکلات اولیه مزایای زیادی برای جامعه خواهد داشت لذا همکاری آنها مثال زدنی است.

آقا علیخانی خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد در صنعت تغییری رخ دهد تنها با این قانون محقق می شود و کاهش هزینه تولید و سوخت و ارتقاء کیفیت و بهره وری با این کار عملیاتی می شود.

رئیس سازمان صنایع و معادن استان قزوین یادآورشد: هزینه تمام شده 330 محصول تولیدی و صنعتی در استان استخراج شده و مشخص شده که صنایعی که تا سه درصد هزینه تمام شده آنها در انرژی مصرف می شود از این قانون آسیب نخواهند دید و در بالای سه درصد هم تاکنون 406 واحد شناسایی شده که با ابلاغ به مدیران آنها تاکنون 327 واحد برای استفاده از کمک های دولتی در استان ثبت نام کرده اند که پس از بررسی اطلاعات 283 واحد تاکنون 203 واحد برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند.

آقا علیخانی اضافه کرد: با تدوین بسته های حمایتی در بخش صنعت ضمن اصلاح روند تولید و حرکت به سوی تولید محصولات کم مصرف انرژی و تامین افزایش قیمت حامل های انرژی تا یک سال برای واحدها برای تغییر سوخت کوره های آجرپزی هم 50 تا 100 میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد.

حسن جمشیدی ها رئیس سازمان بازرگانی استان قزوین هم گفت: با ذخیره سازی برخی کالاها مانند مرغ و تخم مرغ و نیز در22 قلم کالای مهم دیگر هیچ مشکل و کمبودی در استان نداریم و با نظارت کامل بر نحوه توزیع نیاز مردم را تامین خواهیم کرد.

وی افزود: خوشبختانه با مدیریت کار در برخی کالاها مانند لاستیک خو.درو و لوازم خانگی و گوشت مرغ و قرمز شاهد کاهش قیمت هستیم که این روند ادامه خواهد یافت.

وی از برخورد جدی با متخلفان خبرداد و اظهارداشت: در طول یک هفته گذشته با تشکیل پرونده برای افراد متخلف مبلغ یک میلیارد ریال پرونده تخلف تشکیل شده است و حداکثر در 30 دقیقه به تخلف اصناف رسیدگی می شود.

وی گفت: 50 تیم بازرسی در استان تشکیل شده و روزانه به 80 مورد تماس تلفنی مردم هم رسیدگی می شود.

بیگ معاون تعزیرات حکومتی استان هم از تشکیل دو هزار و 389 پرونده تخلف در استان خبر داد و گفت: با تشکیل پرونده برای متخلفان از ابتدی این قانون تاکنون بیش از هشت میلیارد ریال جریمه برای کسانی که نسبت به گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه کالا اقدام کرده بودند اعمال قانون شده است.

وی گرانفروشی را بیشترین تخلف اصناف در یک ماه گذشته اعلام کرد و افزود: با تعیین شعب ویژه برای تسریع در روند اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در استان اقدام شده است.

عباسی مدیر امور شعب بانک ملی استان هم از پرداخت 400 میلیارد ریال وجه نقد در شعب بانکها در آذرماه در استان خبر داد و گفت: تاکنون در استان قزوین 850 میلیارد ریال یارانه پرداخت شده است.

عباسی افزود: 35 درصد مردم استان قزوین تاکنون یارانه های خود را دریافت کرده اند و همکاری مردم استان با اجرای این قانون بسیار مطلوب بوده است.

در ادامه خبرنگاران رسانه های گروهی سئوالات خود را در خصوص نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها مطرح کردند و مسئولان به آنها پاسخ دادند.


کد مطلب: 3608

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdci.uapct1aqvbc2t.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net