معدوم‌سازی 5 هزار عدد تخم‌مرغ فاسد در بردسیر

خبرگزاری فارس , 20 خرداد 1394 ساعت 14:51

سرپرست اداره دامپزشکی بردسیر از ضبط و معدوم‌سازی بیش از 5 هزار عدد تخم‌مرغ تاریخ گذشته و غیرقابل مصرف در این شهرستان خبر داد.


رضا مختاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بردسیر از ضبط و معدوم‌سازی بیش از 5 هزار عدد تخم‌مرغ تاریخ گذشته و غیرقابل مصرف در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در بازرسی صورت گرفته از محل مهمانشهر افاغنه این شهرستان، تعداد 30 کارتن تخم‌مرغ که به‌صورت غیربهداشتی نگهداری می‌شد، ضبط و معدوم شد.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان بردسیر با بیان اینکه در این بازرسی مقدار 80 کیلوگرم مرغ تاریخ گذشته هم کشف شده است، بیان داشت: فرد خاطی به مراجع قضایی معرفی شده است.

مختاری عنوان کرد: بیماری سالمونلوز از طریق تخم‌مرغ آلوده و فاسد به انسان منتقل می‌شود و علائمی همچون تب، سردرد، استفراغ و اسهال را به همراه دارد.

وی افزود: برای جلوگیری از بروز این مشکلات شهروندان باید به نکاتی از جمله نگهداری تخم‌مرغ در جای خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید و خریدن تخم‌مرغ‌هایی سالم که فاقد شکستگی باشند، توجه کنند.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان بردسیر تاکید کرد: مردم هنگام تهیه تخم‌مرغ مورد نیاز خود از مراکز عرضه باید به تاریخ تولید و نحوه نگهداری آن در مرکز عرضه توجه کنند.


کد مطلب: 9828

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdci.ra3ct1avvbc2t.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net