کسری تخم مرغ سبد کالای کردستان باید از سایر استان های کشور تامین شود

خبرگزاری مهر , 7 اسفند 1392 ساعت 13:16

: رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: کسری تخم مرغ سبد کالای کردستان باید از سایر استان های کشور تامین شود.


به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم حسن نژاد ظهر امروز در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان که در سالن جلسات مرکز آموزش و پژوهش استانداری تشکیل شد، گفت: 5 واحد فعال مرغ تخم‌گذار در کردستان وجود دارد که در حال حاضر تنها یک واحد به مرحله تولید رسیده است.

وی تصریح کرد: این واحد قادر به تامین تخم مرغ مورد نیاز استان كردستان نیست و برای رفع کمبود مانند سنوات گذشته باید از سایر استان ها خریداری کنیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی کردستان هم در این جلسه گفت: کشورما از لحاظ تولید تخم مرغ هیچ مشکلی ندارد و حتی اقدام به صادرات این محصول را هم می کند.

خالدجعفری ادامه داد: با توجه به اینکه تامین نیاز پروتئینی مردم از اهداف گنجاندن تخم مرغ در سبد کالا بوده لذا حذف آن عمل صحیحی نیست.

وی بیان داشت: در حال حاضر به غیر از قسمتی از تهران و خراسان رضوی سایر استان ها حتی آذربایجان غربی که سومین استان در تولید تخم مرغ است از لحاظ تامین این کالا در سبد کالا دچار مشکل است.

وی عنوان کرد: توزیع سبد کالا به منظور حمایت از تولیدکنندگان و تامین نیاز مردم صورت گرفته است لذا حذف هر کدام از کالاها منجر به نارضایتی تولیدکنندگان خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی کردستان اعلام کرد: مصرف تخم مرغ در ایران به نسبت کشورهای توسعه یافته بسیار پایین است که وجود تخم مرغ در سبد کالایی می تواند منجر به ترویج مصرف آن در بین مردم شود.

توزیع سبد کالا امید را به کارخانه های تولید لبنیات بازگرداند
دبیر انجمن فرآوردهای لبنی استان کردستان هم در این جلسه گفت: در بهمن ماه امسال و با آغاز توزیع سبد کالا 300 تن پنیر تولیدی توسط کارخانه پاک آرای سنندج در تهران توزیع شد و این درحالی است که حتی یک کیلو پنیر این کارخانه در استان توزیع نشد.

مسعود حسن نژاد ادامه داد: این کارخانه که در ماه های گذشته بیشتر زیان ده بود با آغاز طرح توزیع سبد کالا امید در دل تولیدکنندگاناستان ایجاد شد و این مهم هم منجر به تدبیر برنامه ها و شرایط مطلوب تر برای مرحله بعدی توزیع سبد کالا شده است.

رییس پلیس نظارت بر امکان عمومی استان کردستان به شکایات و موارد نارضایتی مردم از سبد کالا اشاره کرد وبیان داشت: کم فروشی، تاریخ تولید و انقضای کالاها از جمله مواردی بوده که توسط مردم اعلام شده است.

علی نظری در خصوص تامین نیرو برای امنیت خودپردازهای نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا گفت: نیروی انتظامی امنیت خودپرداز های مستقر در نمایشگاه ها را در روز تامین می کند ولی در شب این امکان مقدور نیست.

وی افزود: تامین امنیت شبانه روزی این خودپردازها برای هر نمایشگاه به 10 نفر نیرو نیاز دارد که با توجه به مسائل مربوط به ایام پایان سال نیروی انتظامی نمی تواند این تعداد نیرو را به این امر اختصاص دهد.


کد مطلب: 9099

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdci.3a3ct1au3bc2t.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net