روسیه از امروز واردات مرغ آمریکایی را ممنوع کرد

خبرگزاری فارس , 20 خرداد 1394 ساعت 14:46

در پی اعلام سازمان جهانی بهداشت دام مبنی بر مشاهده سویه آنفلوانزا در پرندگان آمریکا روسیه از امروز واردات مرغ آمریکایی را ممنوع کرد.


به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌به نقل از راشا تودی روسیه از امروز انتقال مرغ آمریکایی از کشورهای دیگر را ممنوع کرد.

بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی دام، 157 مورد آنفلوانزا در 17 ایالت آمریکا مشاهده شده که مسئولان این کشور را مجبور کرده است تا 33 میلیون و 300 هزار قطعه جوجه را در این کشور نابود کنند.

راsل خوزناژر ناظر بخش کشاورزی و امنیت غذایی روسیه، اعلام کرد: وجود باقی مانده‌های دارویی مضر و نیز مواد غیرمجاز شامل آنتی‌بیوتیک در ماکیان آمریکا باعث شد که روسیه واردات این نوع محصولات را در 5 دسامبر ممنوع کند اما این دستور انتقال ماکیان به کشورهای اتحادیه اقتصاد اوراسیا را ممنوع نمی‌کرد.

وی افزود:تصمیم واردات مجدد مرغ آمریکایی در پی آن صورت گرفت که آمریکا مرکز شیوع این نوع آنفلوانزا است و به این دلیل واردات این نوع محصولات آمریکایی ممنوع اعلام شد.

به گفته ناظر کشاورزی و امنیت غذایی روسیه مرغ آمریکایی از کشورهای قزاقستان، صربستان وارد روسیه می‌شد و این ممنوعیت تا زمان رفع مسئله آنفلوانزا در کشورهای همسایه ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: احتمال دارد روسیه واردات ماهی و محصولات مرتبط با آن را از کشورهای لیتوانی، لاتیو و استوانی ممنوع کند.

به گزارش فارس، در پی اختلافات روسیه و اوکراین که منجر به استقلال کریمه و پیوستن به روسیه شد کشورهای اروپایی و آمریکایی این کشور را تحریم کردند روسیه هم در پاسخ به این تحریم‌ها واردات مواد غذایی و کشاورزی را از این کشورها ممنوع کرد. اما برخی از محصولات از دیگر کشورها دوباره وارد روسیه می‌شد که در پی شیوع آنفلوانزا در آمریکا روسیه واردات مجدد اینگونه محصولات را نیز قدغن کرده است.


کد مطلب: 9827

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdch.inwt23n6qftd2.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net