معرفی كميسيون بين المللي تخم مرغ(IEC)

گروه علمی شرکت صنایع تخم مرغ تلاونگ , 8 مهر 1389 ساعت 14:10


عموم افراد جامعه با مبحث ايمني غذا و استانداردهائي كه از سوي سازمان ها و انجمن هاي بين المللي وضع گرديده است ، آشنائي كافي ندارند. اكثر مصرف كنندگان فرآورده هاي غذائي ، تفاوت چنداني بين كالاهائي كه بر اساس ضوابط اين گونه سازمان ها توليد شده و يا در اين شرايط توليد نشده قائل نمي گردند.
سازمانها و نهادهاي مختلفي كه در زمينه صنايع غذائي در سطح بين المللي وجود دارند قوانين ويژه و مدوني را در مورد هر يك از محصولات كشاورزي و دامپروري وضع نموده اند كه با اجراي استانداردهاي مناسب و رعايت آنها در كليه مراحل توليد ، مي توان محصولاتي بهداشتي را با ارزش غذائي بالاتر بدست آورد.
در ميان سازمانهاي مختلفي كه در سطح بين المللي بر امر توليد و فرآوري محصولات طيور نظارت دارند كميسيون بين المللي تخم مرغ (IEC) تنها سازمان ناظر بر توليد تخم مرغ و محصولات فرآوري شده مربوط به آن در جهان است.
IEC تنها سازماني است كه در زمينه فروش ، كيفيت تخم مرغ ، فرآورده هاي آن ، ايمني غذائي ، كلسترول ، سالمونلا انتريديديس ، تغذيه ، محيط زيست ، … فعاليت نموده و تجربيات و اطلاعاتش را از طريق كنفرانسها و چاپ نشريات در اختيار همگان قرار مي دهد. در اين نشريات آمار توليد و فروش تخم مرغ و فراورده هاي آن در كشورهاي عضو منعكس مي شود.
از سوي ديگر اين سازمان بر فعاليتهاي داخلي و بين المللي اعضاي خود از جمله نشر و چاپ مقالات ، ارتباط با ساير ارگانهاي بين المللي تاثير گذار است ، همچنين با در نظر گرفتن يك جايزه ويژه سالانه در زمينه تجارت ، اعضاء خود را به امر تبادل اطلاعات و نظريات تشويق مي نمايد.
اين سازمان از نظريات و عقايد مردم بهره مي برد ، بطوريكه مردم مي توانند مشكلات و تجربيات خود را با اين سازمان در ميان بگذارند و از راهنمائي هاي آن استفاده نمايند.
در بخش بين المللي اين كميسيون كه از هر كشور يك شركت توليدي عضو مي باشد ، شركت تلاونگ به عنوان تنها نماينده ايران عهده دار اين امر خطير بوده است.
شركت تلاونگ همواره از علوم روز و قوانين تدوين شده اين سازمان بهره جسته است و با تلاش فراوان در صنعت مرغداري ، پيشگام نوآوريهايي عظيم در اين زمينه بوده است و تمامي مساعي خود را در جهت ارتقاء و اعتلاي نام ايران در اين سازمان جهاني به كار -برده است. آدرس اينترنتي كميسيون بين المللي تخم مرغ : WWW.INTERNATIONALEGG.COM


منبع :
WWW.INTERNATIONALEGG.COM                                                                  تلاونگ
                                نماینده کمیسیون بین المللی تخم مرغ (IEC) در ایران

کد مطلب: 2626

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdch.init23n--ftd2.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net