ظرفیت تولید مرغ در چالوس به 560 هزار قطعه رسید

خبرگزاری ايرنا , 20 دی 1393 ساعت 19:54

مدیر جهاد کشاورزی چالوس با اشاره به راه اندازی یک واحد جدید تولید مرغ با ظرفیت یکصدهزار مرغ در چالوس گفت: ظرفیت تولید مرغ در چالوس به 560 هزار قطعه رسید.


به گزارش خبرنگار ایرنا، ' یزدانقلی خزایی ' در جلسه کارگروه راهکارهای توسعه شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در فرمانداری نوشهر افزود : این اداره با تمام توان و در کمترین زمان حامی سرمایه گذاران است به شرط آن که هیچ مشکل قضایی نداشته باشند و در همین راستا هم تاکنون پروژه های بزرگی با دادن تسهیلات لازم مورد حمایت قرار گرفتند.

وی به بحران سرما و برف سال گذشته در غرب مازندران اشاره کرد و اظهار داشت : یکهزار و 230 میلیارد ریال تسهیلات به مازندران اختصاص یافت که از این مقدار 50 درصد مربوط به بخش کشاورزی بود که 10 درصد آن برای شهرستان چالوس جذب شد.

او افزود : هم اکنون بانک کشاورزی چالوس 20 درصد آن را جذب کرده است ولی بانک صادرات تاکنون حتی یک پرونده نیز برای دریافت تسهیلات تشکیل نداده است که این امر موجب نارضایتی مردم شده است.

مدیر جهاد کشاورزی چالوس همچنین این منطقه را دارای بهترین شرایط برای پرورش کیوی عنوان کرد و اظهار داشت: حتی در پیشرفته ترین کشورهای دنیا تولید کیوی در هکتار 16 تن است ولی در مناطق غرب مازندران میزان برداشت به بیش از 40 تن نیز می رسد که لازم است در زمینه توسعه کشت این محصول در منطقه تدابیر و اطلاع رسانی مطلوب انجام شود


کد مطلب: 9584

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdch.6nwt23nmkftd2.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net