صادرات گوشت مرغ به جنوب عراق تسهیل شد

خبرگزاری ايرنا , 30 تير 1394 ساعت 18:06

معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر شیوع آنفلوانزای مرغی و توقف صادرات توسط برخی کشورهای وارد کننده، گفت: در حال حاضر صادرات این محصول به جنوب عراق در حال تسهیل است و مشکلی در صادرات نداریم.


حسن رکنی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: با انتشار اخباری مبنی بر شیوع آنفلوانزای مرغ بخشی از صادرات به ویژه در جنوب عراق با کاهش مواجه شدیم، اما در حال حاضر به طور مجدد سیر عادی خود را طی می کند.

به گفته وی، این درحالیست که تنها موردی در تعدادی واحد بومی مازندران دیده شده بود که برای کنترل معدوم سازی آن انجام شد.

وی ادامه داد: تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای پرندگان در واحدهای صنعتی کشور دیده نشده است.

وی اظهارداشت: در همین راستا برای شفاف سازی حوزه صادرات کشور، حتی درخواست دادیم کشورهای وارد کننده گوشت مرغ گروهی را برای بازدید از واحدهای تولیدی صنعتی کشورما اعزام کنند.

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: درحال حاضر صادرات گوشت مرغ ایران به کشورهای عراق و افغانستان در حال انجام است و به صورت موردی نیز به کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس نیز صادر می شود و در صورت تقاضای سایر کشورها می توانیم گوشت مرغ مورد نیاز را تامین و صادر کنیم.

وی اضافه کرد: مدتی است که روسیه نیز جزء متقاضیان جدید دریافت گوشت مرغ از ایران است که مرحله نهایی شدن را می گذراند که در صورت موفق شدن صادرات به این کشور، توانمندی ما در گسترش تولید افزایش می یابد و همچنین شرایط بهتری برای روسیه که با محدودیت صادرات از سوی کشورهای دیگر مواجه است، می شود و می تواند با آرامش بیشتری نیاز کشور خود را برطرف سازد.

به گزارش ایرنا، این درحالیست که برخی مدعی هستند چندی پیش در پی انتشار اخباری مبنی بر شیوع آنفلوانزای پرندگان در مازندران صادرات گوشت مرغ به جنوب عراق متوقف شده بود.

طبق آمارها، ماهانه حدود 7 هزار تن گوشت مرغ به عراق صادر می شود که میزان ماهانه صادرات آن به جنوب عراق تقریبا به کمتر از نصف نیز رسیده بود.


کد مطلب: 9916

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcg.q9yrak9y3pr4a.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net