نگرانی برای تأمین گوشت مرغ مورد نیاز مردم همدان وجود ندارد

خبرگزاری مهر , 5 اسفند 1394 ساعت 16:07

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان همدان گفت: هیچ‌گونه نگرانی یا مشکلی درزمینهٔ تأمین گوشت مرغ موردنیاز مردم استان همدان در روزهای پایانی سال وجود ندارد.


محمد نظر پور در گفتگو با مهر افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن‌ماه در واحدهای پرورش مرغ گوشتی استان همدان افزون بر ۲۲ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام‌شده است.

وی گفت: میزان جوجه ریزی‌ در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد رشد داشته و ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه از این جوجه ریزی‌ها در دی و بهمن‌ماه اتفاق افتاده است.

وی عنوان کرد: جوجه ریزی‌هایی که از اول بهمن صورت گرفته از نیمه دوم اسفندماه دوره پرورشی خود را سپری کرده و برای کشتار به کشتارگاه می‌روند و در بازار عرضه می‌شوند.

وی گفت: با توجه به جوجه ریزی انجام‌شده تا قبل از بهمن‌ماه، میانگین تولید ماهیانه گوشت مرغ در استان حدود ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تن بوده و میانگین مصرف ماهیانه گوشت مرغ در استان حدود ۴۲۰۰ تن است.

نظر پور عنوان کرد: با توجه به افزایش جوجه ریزی ماه‌های پایانی سال و ورود مرغ از سایر استان‌ها و ذخایر مرغ موجود در سردخانه‌های شرکت پشتیبانی امور دام استان اطمینان داده می‌شود که هیچ‌گونه نگرانی یا مشکلی درزمینهٔ تأمین گوشت مرغ موردنیاز مردم استان وجود ندارد.

وی ابراز امیدواری کرد: مردم با افزایش مصرف سرانه مرغ علاوه بر تأمین سلامتی خود باعث رونق هرچه بیشتر این فعالیت در استان باشند.

وی یادآور شد: در ارتباط با ورود مرغ با برندهای متفاوت به استان همدان که در راستای تحقق قدرت انتخاب مردم صورت می‌گیرد به همان اندازه مرغ از استان همدان برای عرضه در سایر استان‌ها ارسال می‌شود .

وی یادآور شد: با توجه به وجود زیرساخت‌های لازم برای تولید مرغ در استان که حدود ۹ میلیون قطعه برای هر دوره جوجه ریزی است و فعال بودن واحدهای پرورش مرغ گوشتی تلاش می‌شود تا استان همدان به یکی از استان‌های مطرح درزمینهٔ صادرات گوشت مرغ تبدیل شود.


کد مطلب: 10465

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcftjdy.w6dxvagiiw.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net