احضار وزرای هلندی به پارلمان این کشور در پی تشدید بحران تخم‌ مرغ‌های آلوده

سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان , 4 شهريور 1396 ساعت 22:01

در پی شدت گرفتن رسوایی تخم‌ مرغ‌های آلوده در هلند، چندین تن از وزرای دولت این کشور در پارلمان حاضر شدند و به پرسش‌های نمایندگان پاسخ دادند.


به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی شدت گرفتن رسوایی تخم مرغ های آلوده در هلند، چندین تن از وزرای دولت این کشور در پارلمان حاضر شدند و به پرسش‌های نمایندگان پاسخ دادند.

براساس این گزارش، با گسترش ماجرای آلودگی تخم مرغ های تولید شده در هلند به نوعی سم ضد حشرات، نمایندگان پارلمان هلند وزرای مرتبط با موضوع را به صحن پارلمان فراخواندند تا در خصوص کُندی رفع مشکل و واکنش ضعیف به تولید و توزیع این تخم مرغ ها از آنان توضیح بخواهند. نمایندگان هلند، که تعطیلات تابستانی خود را نیمه کاره رها کرده بودند، نیز از سازمان امنیت بهداشتی و غذایی این کشور به سبب کم‌کاری و ناتوانی آن در جلوگیری از گسترش مسئله و بین المللی شدن آن، انتقاد کردند.


به گفته کمیسیون اقتصادی پارلمان هلند، سازمان امنیت بهداشتی و غذایی هلند باید ماه نوامبر 2016 و پس از آن که نخستین نشانه ها از وجود بیش از اندازه ماده «فیپرونیل» در تخم مرغ ها دریافت شد، تدابیر لازم را اتخاذ می کرد.


وزرای بهداشت و اقتصاد نیز کاهش بودجه های مربوطه را دلیل اصلی بروز این مسئله بر شمردند.


کد مطلب: 11427

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcefe8z.jh8zwi9bbj.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net