اعلام قیمت جدید مرغ بعد از ماه رمضان

خبرگزاری ايسنا , 23 تير 1394 ساعت 11:27

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی ضمن اعلام اینکه شایعه بروز آنفلوآنزای طیور سبب کاهش تقاضای خرید مرغ و افزایش وزن مرغ‌ در مرغداری‌ها شده است، گفت: به رغم اینکه به دلیل مازاد تولید، توان افزایش قیمت این محصول را نداریم، قیمت جدید گوشت مرغ بعد از ماه رمضان اعلام می‌شود تا مردم قیمت واقعی را بدانند.


عظیم حجت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد : قرار گرفتن مرغ در اقلام اعلام شده از سوی دولت که مجوز افزایش شش درصدی قیمت را در صورت تایید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان دارند، نشان دهنده تدبیر مسئولان است، چراکه هزینه‌های سوخت و کارگری واحدهای مرغداری نیز مانند دیگر واحدهای تولیدی افزایش یافته است اما به دلیل مازاد تولید گوشت مرغ در بازار فعلا نمی‌توانیم قیمت این محصول را افزایش دهیم.

وی افزود: این مجوز می‌تواند امکان بازنگری قیمت جدید تمام شده گوشت مرغ و تصویب و اعلام آن از سوی ستاد تنظیم بازار را در پی داشته باشد و بر این اساس در تلاشیم پس از ماه رمضان با هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه‌های ذیربط، قیمت جدید گوشت مرغ را اعلام کنیم تا مردم بدانند قیمت واقعی این محصول چقدر است و اگر آن را در بازه‌های زمانی ارزان‌تر می‌خرند، علت چیست.

هر کیلو گوشت مرغ تازه 6200 تومان
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی ادامه داد: طی هفته اخیر روند قیمت گوشت مرغ با افزایش نسبی سبب شد بازار این محصول به قیمت‌های منطقی نزدیک‌تر شود، چراکه در حال حاضر متوسط قیمت مرغ زنده در مرغداری کیلویی 4000 هزار تومان، متوسط قیمت مرغ در کشتارگاه‌ها کیلویی حدود 5700 تومان و قیمت آن در بازار مصرف تقریبا کیلویی 6200 بوده است.

حجت اعلام کرد: علیرغم اینکه احتمال دارد بر اساس کاهش قیمت‌های صورت گرفته طی ماه‌های اخیر، برخی مرغداران تولید خود را کاهش دهند، با توجه به میزان جوجه‌ریزی و تولید جوجه یکروزه در کشور به نظر می‌رسد امسال با کمبود گوشت مرغ مواجه نشویم، چراکه تولید خطی این محصول همچنان ادامه دارد.

شایعه آنفلوآنزا، مرغ را چاق‌تر کرد!
وی اظهار کرد: شایعه بروز آنفلوآنزای طیور در کشور که در هیچ یک از واحدهای صنعتی پرورش مشاهده نشد، سبب کاهش تقاضای مردم برای خرید این محصول شد و نهایتا افزایش وزن مرغ‌ها را در سالن‌های پرورشی در پی داشت و همین عامل باعث شد ضرر و زیان مرغداران در ماه رمضان برخلاف انتظارشان بیشتر شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی تصریح کرد: گرچه اقدام شرکت پشتیبانی امور دام در خرید گوشت مرغ از مرغداران به ویژه در استان مازندران قابل تقدیر است که باعث تعادل‌بخشی به بازار شد اما برخی کشتارگاه‌ها در این وضعیت به دلالی در بازار گوشت مرغ پرداختند و باعث شدند مرغدارانی که از فروش محصول‌شان به شرکت پشتیبانی و امور دام 4200 تومان دریافت می‌کردند، کیلویی 600 تومان از فروش مرغ به کشتارگاه‌ها زیان کنند.


کد مطلب: 9905

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdce.78objh8on9bij.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net