تولید سالانه 20 هزار تن محصولات دام و طیور در آرادان

خبرگزاری ايسنا , 3 اسفند 1394 ساعت 16:28

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان از این شهرستان به‌عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی و دامپروری در استان سمنان یاد کرد و گفت: سالانه بالغ بر 20 هزار تن محصولات دام و طیور در شهرستان آرادان تولید می‌شود.


«مراد خادم» در شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: شهرستان آرادان از ظرفیت‌های بسیار زیادی در کشاورزی و دامداری برخوردار است.

وی با بیان این‌که تولیدات دام و طیور این شهرستان مازاد بر نیاز آرادان است، خاطرنشان کرد: عمده تولیدات دام و طیور این شهرستان به خارج از استان سمنان و خصوصاً تهران صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان از تولید سالانه بیش 7800 تن شیر در این شهرستان خبر داد و گفت: علاوه‌بر این فعالان دام و طیور در شهرستان آرادان سالانه 3800 تن گوشت قرمز و بیش از 3200 تن گوشت سفید به بازار عرضه می‌کنند.

خادم، از تولید سالانه 5700 تن تخم‌مرغ در این شهرستان خبر داد و افزود: در شهرستان آرادان بستر مناسبی برای تولید طیور و خصوصاً مرغ و تخم‌مرغ ایجاد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان از صدور 6 پروانه بهره‌برداری و جواز تأسیس در یک ماه گذشته در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر این در یک ماه گذشته بیش از 20 پروانه بهره‌برداری و جواز تأسیس نیز در این شهرستان تمدید شده است.


کد مطلب: 10463

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcdso0f.yt0z96a22y.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net