مرغ در صدر بیشترین ریزش قیمت

خبرگزاری ايسنا , 24 فروردين 1394 ساعت 11:57

اولین آمار بانک مرکزی از تغییرات قیمتی کالاهای اساسی در سال جاری بیانگر بیشترین افزایش قیمت در میوه‌های تازه است در عین حال که مرغ با ریزش حدود 6 درصدی قیمت در صدر بیشترین کاهش قرار دارد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، در هفته منتهی به 21 فروردین ماه امسال قیمت لبنیات 1.5 درصد، تخم مرغ 0.1، میوه‌های تازه 18.4، سبزی‌های تازه 8.7، گوشت قرمز 0.4 و قند و شکر 0.4 درصد گران‌تر شد.

این درحالی است که قیمت برنج 0.2 و گوشت مرغ 5.8 درصد کاهش یافت و قیمت چای تغییری نداشت.

لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات قیمت ماست غیر پاستوریزه 3.5 درصد و شیر پاستوریزه 4.2 درصد نسبت به هفته مشابه ماه قبل افزایش داشت.

قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود و تخم مرغ با رشد 0.1 درصدی قیمت شانه‌ای 8000 تا 10 هزار تومان فروش رفت.

برنج و حبوبات
بنا بر آنچه که بانک مرکزی اعلام کرده در پایان هفته منتهی به 21 فروردین ماه در گروه برنج قیمت برنج وارداتی غیر تایلندی 1.3 درصد کاهش داشته و بهای سایر اقلام این گروه ثابت ماند. در گروه حبوبات قیمت لپه نخود معادل 2.2 درصد کاهش اما بهای لوبیا سفید 0.4 و لوبیا قرمز 0.2 درصد افزایش داشته است.قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر ماند.

میوه ها و سبزی‌های تازه
همچنین در میادین زیر نظر شهرداری لیمو شیرین عرضه نشد و نارنگی عرضه کمی داشت سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن ها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی‌ها متفاوت بودند به نرخ مصوب سازمان میادین و میوه و تره بار به فروش رفت.

این درحالی است که میوه فروشی‌های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه کردند و در گروه میوه‌های تازه قیمت موز 6.9 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین یک تا 55.2 درصد افزایش داشت.

در گروه سبزی‌های تازه بهای کدو سبز 10.2 درصد و سبزی‌های برگی 4.1 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام بین 0.3 تا 18 درصد افزایش یافت.

گوشت مرغ و گوشت قرمز
اولین آمار بانک مرکزی از تغییرات قیمت کالاهای خرده فروشی درسال جاری نشان می دهد که گوشت گوسفند 0.2 درصد و گوشت تازه گاو و گوساله 0.6 درصد افزایش یافته است.

اما قیمت گوشت مرغ که در اواخر سال گذشته با افزایش قیمت قابل توجهی همراه بود 5.8 درصد کاهش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی
در هفته مورد بررسی بهای چای خارجی ثابت ماند و قیمت قند 0.2، شکر 0.6، روغن نباتی جامد 0.2 و روغن نباتی مایع 0.1 درصد افزایش یافت.


کد مطلب: 9704

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcb.gb9urhbzaiupr.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net