۱۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه مرغ در قم واکسینه شد

خبرگزاری مهر , 26 دی 1394 ساعت 9:57

مسئول اداره مبارزه با بیماری‌های طیور اداره کل دامپزشکی استان قم از واکسیناسیون ۱۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه مرغ در این استان طی ۹ ماهه نخست سالجاری خبر داد.


نادر اشراقی در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: طی ماهه نخست سال جاری ۱۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه مرغ در قم واکسیناسیون شده است که شامل انواع آشامیدنی، قطره چشمی، تزریق، تلقیح و اسپری می‌شود.

وی گفت: طی ۹ ماهه امسال نزدیک به ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در استان قم انجام گرفته که شامل جوجه گوشتی و تخم‌گذار است.

مسئول اداره مبارزه با بیماری‌های طیور دامپزشکی قم با اشاره به نظارت این مرکز بر مرغداری‌ها افزود: بازدید از مرغداری‌ها به صورت مراقبت فعال و غیرفعال از مرغداری‌های واحد پرورش مرغ گوشتی، مرغ تخم گذار و پولت تخم‌گذار انجام می‌‌شود.

وی ادامه داد: طی سال‌جاری ۱۶ هزار مورد بازدید توسط کارشناسان این اداره کل به عمل آمد که طی این بازدیدها ۱۳ هزار و ۷۰۰ نمونه شامل نمونه خون، نمونه سواب و بافت از گله‌های موجود در واحدهای مرغداری انجام شده است.

اشراقی بیان کرد: طی ۹ ماهه نخست سالجاری ۸۹۵ هزار متر مربع از واحدهای مرغداری شامل سطح خارجی، سطح داخلی و داخل سالن ضدعفونی شده است.


کد مطلب: 10334

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcayen6.49nwe15kk4.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net