تلاش برای ترویج تولید مرغ بومی در پلدشت

خبرگزاری فارس , 2 مرداد 1395 ساعت 11:34

مدیر جهاد کشاورزی پلدشت گفت: برای ترویج تولید مرغ بومی در پلدشت تلاش می‌شود.


قاسم تارودی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: پلدشت یکی از شهرهای مهم آذربایجان غربی در تولید گوشت قرمز و گوشت مرغ بوده و هر ساله شاهد صادرات گوشت مرغ از این شهرستان به سایر شهرهای استان و کشور هستیم.

وی با اشاره به فعالیت 18 واحد مرغداری در شهرستان پلدشت، تصریح کرد: حمایت‌های خود را از واحدهای مرغداری به عمل می‌آوریم به طوری که نهاده‌ها در بین مرغداری‌ها توزیع می‌شود.

مدیرجهاد کشاورزی پلدشت بر افزایش تعداد مرغداری‌های این شهرستان تاکید کرد و ادامه داد: توسعه بخش کشاورزی در زمینه‌های مختلف یکی از مهمترین برنامه‌های جهاد کشاورزی این شهرستان است.

این مسؤول میزان جوجه‌ریزی مرغداری‌های این شهرستان را مورد اشاره قرار داد و اذعان داشت: سالانه 993 هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های شهرستان پلدشت را شاهد هستیم.

تارودی‌زاده با بیان اینکه ترویج تولید مرغ بومی در این شهرستان مورد توجه قرار دارد، اظهار داشت: از طرح‌های کشاورزی در زمینه توسعه مرغداری‌ها استقبال کرده و در این خصوص حمایت‌های ویژه‌ای نیز داریم.

مدیرجهاد کشاورزی پلدشت با بیان اینکه هم اکنون 50 هزار قطعه مرغ بومی در این شهرستان در طول یکسال تولید می‌شود، گفت: بنا داریم تعداد عمل‌آوری این بخش را افزایش دهیم.
این مسؤول بر واگذاری تسهیلات در این زمینه اشاره کرد و افزود: امسال 2 میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد پایین به مرغداری‌های این شهرستان واگذار شده است.


کد مطلب: 10910

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcawon6.49nw615kk4.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net