۶۰ درصد واحدهای قطعه‌بندی مرغ، تعطیل شدند

ایانا , 14 ارديبهشت 1395 ساعت 14:26

چند سالی است که بحث قطعه‌بندی و بسته‌بندی مرغ در بازار مطرح شده و مجوزهای بسیاری در این ارتباط به سرمایه‌گذاران ارائه شده است، اما واحدهای غیرمجاز، بلای جان کسانی هستند که با صدور مجوز، محصولات بهداشتی به بازار عرضه می‌کنند.


دبیر انجمن جوجه یکروزه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: متأسفانه تاکنون ۶۰ درصد واحدهای مجاز قطعه‌بندی مرغ، تعطیل شده و این به دلیل جولان واحدهایی است که به‌صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند.

غلامعلی فارغی با اشاره به اینکه تمام فروشگاه‌هایی که قطعات مختلف مرغ را به‌صورت باز می‌فروشند، غیرمجاز هستند، افزود: حداقل نیمی از مرغ‌های قطعه‌بندی شده‌ای که در بازار وجود دارد، بدون هیچ نظارت و کنترلی به مشتریان فروخته می‌شود و اغلب آنها از سلامت کافی برخوردار نیستند.

به گفته وی، واحدهایی که با زحمت فراوان، مجوز خود را دریافت می‌کنند، تحت نظارت دامپزشکی و با رعایت تمام اصول بهداشتی محصول خود را تولید کرده و دارای برند هستند. البته این برند قابل رهگیری است و در صورت بروز تخلف، قابلیت پیگیری دارد.

فارغی معتقد است: متولیان بهداشتی اگر واقعاً به فکر سلامت مردم هستند، نباید اجازه فعالیت به واحدهای غیرمجاز را بدهند و هرچه سریع‌تر آنها را متوقف کنند؛ بنابراین لازم است مرغ‌های قطعه‌بندی از مبادی مجاز وارد بازار شده و بار اضافی بر مشکلات صعنت نباشند.


کد مطلب: 10596

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcaimn6.49nwo15kk4.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net