آنفلوانزای مرغی ۱۰ نفر را در ونزوئلا كشت

خبرگزاری ايرنا , 7 خرداد 1392 ساعت 14:49

مقامهای بهداشتی در ونزوئلا از مرگ ۱۰ نفر بر اثر ابتلا به ویروس آنفلوانزای مرغی در این كشور امریكای جنوبی طی روزهای اخیر خبر دادند.


به گزارش ایرنا، خبرگزاری \'نوتیمكس\' مكزیك به نقل از مركز بهداشت و درمان استان \'بولیوار\' در جنوب ونزوئلا گفت كه آخرین قربانی یك مرد ۵۴ ساله بود كه به دلیل ابتلا به ویروس آنفلوانزای مرغی درگذشت.
به گفته مقامهای بهداشت و درمان ونزوئلا، از ۹ قربانی دیگر ، یكی‌ در استان \'لارا\' در شمال غربی ، پنج نفر در استان \'زولیا\' در شمال غربی ، دو نفر در استان \'آراگوا\' در مركز و یك نفر دیگر نیز در استان \'آنزواتگی\' در شرق ونزوئلا بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.
آنها افزودند كه در استانهای آراگوا و زولیا ۳۳ نفر بیمار شناسایی شده اند و چهار استان در حالت آماده باش به سر می‌‌برند .
\'آنا ایزیاگیره\' رئیس مركز بیماریهای همه گیر استان زولیا هم هشدار داده است كه این ویروس در حال گسترش و پیشرفت است.
اما \'ایزابل ایتوریا\' وزیر بهداشت ونزوئلا در گفتگو با تلویزیون دولتی این كشور اطمینان داد كه اغلب كسانی كه در خطر ابتلا به آنفلوانزای مرغی (گریپ A) قرار دارند، واكسینه شده اند.
وی شمار افرادی را كه واكسن دریافت كرده اند، حدود سه میلیون نفر در میان افراد بالای ۶۵ سال سن، نوزادان بین شش تا ۱۱ ماهه، زنان باردار و كاركنان بخشهایی كه با بیماران تماس مستقیم دارند، بیان كرد.
بنا به گزارشها، قربانیان آنفلوانزای مرغی در ونزوئلا از نوع شناخته شده و معمولی كه ویروس آن H۱N۱ نام دارد، هستند و با ویروس جدید چینی آنفلوانزا با عنوان H۷N۹ كه باعث ابتلای ۱۳۱ نفر و مرگ ۳۶ نفر در پرجمعیت ترین كشور دنیا شده و هنوز ویژگیهای آن نامشخص است، ارتباطی ندارند.


کد مطلب: 8056

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdca.mnak49nwi5k14.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net